Yörük ve Türkmen’lerden Anlamlı Açıklama! « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

19 Ağustos 2022 - 11:26

Yörük ve Türkmen’lerden Anlamlı Açıklama!

Yörük ve Türkmen’lerden Anlamlı Açıklama!
Son Güncelleme :

02 Mart 2020 - 8:59

275 views

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ve Kahramanmaraş Yörük Türkmen Derneği’nden İdlib Şehitleri ve devam eden Bahar Kalkanı Harekatı ile ilgili kamuoyu açıklaması yayımladı.

Yayımlanan açıklamada, Türk Ordusunun sadece Türkiye’nin güvenliği için değil, emperyalist güçlere karşı da mücadele verdiğine dikkat çekilirken; “İdlip’de bugün Bahar Kalkanı Harekatı’yla devam eden operasyonlarda Mehmetçiğimiz sadece ülkemizin güvenliğini değil, öncelikli olarak sınır ötemizde bir terör devleti oluşturmaya çalışan emperyalist güçlere karşı mücadele verirken, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve yurtlarından göçe zorlanan mağdur Suriyelilerin de geri dönüşlerini temin etmek amacıyla tüm dünyaya insanlık dersi vermektedir.” dendi.

İşte o açıklama;

TÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ ve KAHRAMANMARAŞ YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİ

KAMUOYU AÇIKLAMASI

Bizler Yörük, Türkmen camiasının en büyük çatı yapılanmasının temsilcisi Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği olarak bugün Kocaeli Derince’de Oğuz Boyları Konfedarasyonu’muzun genel merkezinde toplandık.

Buradan ülkemize ve tüm dünyaya sesleniyoruz. Bin yıl önce yurt edindiğimiz bu topraklar bizim son ve tek ana yurdumuz. Atalarımız nasıl ki bin yıldır bu topraklarda içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı canı pahasına mücadele verdiyse, savaştıysa bilinsin ki, bizler de onların torunları olarak aynı yolda can verir ama asla baş eğmeyiz.

Türkiye olarak sınırımızda tehlike oluşturan terör örgütlerine ve destekçilerine karşı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Barış Harekatıyla başlayıp, İdlip’de bugün Bahar Kalkanı Harekatı’yla devam eden operasyonlarda Mehmetçiğimiz sadece ülkemizin güvenliğini değil, öncelikli olarak sınır ötemizde bir terör devleti oluşturmaya çalışan emperyalist güçlere karşı mücadele verirken, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve yurtlarından göçe zorlanan mağdur Suriyelilerin de geri dönüşlerini temin etmek amacıyla tüm dünyaya insanlık dersi vermektedir.

Bu haklı ve meşru operasyonumuzda İdlip’te Rejim güçlerinin, başta Rusya olmak üzere işbirlikçilerinin ve yandaşlarının hain saldırısı sonucu askerimizin şehit edilmesi haberi millet olarak hepimizi derinden sarsmış ve aynı zamanda kenetlemiştir.

Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlere ve onların destekçilerine sesleniyoruz:

Biz son kaleyiz. Yıkılmayız. Biz bir ve beraberiz. Bizi bölemezsiniz. Parçalayamazsınız.

Gün birlik ve beraberlik günü. Gün kenetlenme günü. Gün Devletimize, ordumuza sahip çıkma günü. Gün milli birlik ruhuyla dik ve güçlü durma günü.

Biz Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği olarak dün olduğu gibi bugün de devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız. Devletimizin vatan savunması için alacağı her kararın arkasındayız, destekçisiyiz. Dualarımız şanlı ordumuz ve Kahraman askerlerimiz için.

Bu vesileyle TBMM’de grubu bulunan AK Parti, MHP, CHP ve İYİ partinin yaptığı ortak Meclis açıklamasını da memnuniyetle karşılıyor, bu açıklamada yer almayan HDP’yi Meclis’i terk etmeye davet ediyoruz.

Yörük Türkmen camiası olarak Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Ordumuz olsun Daim muzaffer duası ile Vatan sağolsun.

KAMUOYUNA DUYURULUR

TÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ ADINA – BAŞKAN İRFAN TATLIOĞLU ve

KAHRAMANMARAŞ YÖRÜK TÜRKMEN DERNEĞİ ADINA – BAŞKAN Ali AYDIN

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.