Türkoğlu’nun Geleceğine Gençlerde Katkı Sağlayacak « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

27 Mayıs 2022 - 02:09

Türkoğlu’nun Geleceğine Gençlerde Katkı Sağlayacak

Türkoğlu’nun Geleceğine Gençlerde Katkı Sağlayacak
Son Güncelleme :

15 Mart 2019 - 11:42

252 views

Türkoğlu Belediyesi tarafından, projeleri ile İlçenin geleceğine katkı sağlayacak olan gençlere yönelik “Gençler Katılıyor, Türkoğlu Kalkınıyor” adlı çalıştay programı düzenlendi.

Türkoğlu Belediyesi Nikah Sarayında düzenlenen Çalıştay programına, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve gençlerin katılımıyla çalıştay gerçekleştirildi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal; “Gençler Katılıyor, Türkoğlu Kalkınıyor, bu başlık çok geniş bir başlık. Bu ne demek, gençler artık yeni Türkiye’nin inşasında yer alıyor. Şehirlerin inşasında, ilçelerin inşasında, şehirlerimizin inşasında ve Türkiye’nin inşasında gençler bizde varız. Bizde artık söz sahibiyiz, bizimde fikrimiz var şeklinde bir yaklaşım bu. İnşallah gençlerimiz, Türkiye’nin kalkınmasında, yeni Türkiye’nin şaha kalkmasında omuzlarında yükü en iyi şekilde taşırlar. Ve ellerini taşın altına koyarlar diye biliyoruz. Değerli gençler AK Parti iktidarı olarak, gençlerimize çok çok önem veriyoruz.” diyerek belirtti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör; “Bütün belediyecilikle ilgili çalışmanın içerisinde yer aldım. İnşallah bu seçimin hem ülkemiz, hem memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Belediye seçimi yapacağız. Burada kullanacağımız oylarımız birkaç anlama geliyor. Birincisi Türkiye bir yönetim sistemi değişikliği yaptı. Başkanlık sistemine geçti. Bunun amaçları neydi. Milletin gönlünden oluşan ittifakı, bu şekilde sonuçlandırmak. Kapalı kapılar arkasından oluşturulan ittifakı, artık milletin gönlünde oluşturmak. Bir diğeri ise, Türkiye’nin daha gelişmesi için bürokrasiyi azaltmak, kamu hizmetlerinde verimliliği artırmak ve bu sisteme hizmet etmek. Bu sisteme geçtikten sonra ilk defa bir belediye seçimi yapıyoruz.

Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin, daha aktif olarak yürümesi çalışması için yerel yönetimlerle uyumu son derece önemlidir. Biz belediyelerimizi,  Cumhur İttifakını  AK Partiyle buluşturduğumuzda ne yapmış olacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümetiyle daha uyumlu çalışmış olacağız.” Diyerek konuştu.

Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı  Osman Okumuş; “Sinema salonları, tiyatro salonları, sergi salonları olan Medine İstasyonu Mimarisiyle yapılmış Abdulhamithan Kültür Merkezi, çocuklarımızın, gençlerimizin vakit geçirebileceği  bir kültür merkezi olarak planlıyoruz.

Beş yıllık süre içerisinde Türkoğlu’nda büyük hizmetlerimiz oldu. Kahramanmaraş’ımızın 3. Metropol ilçesi olması için elimizden gelen gayretleri gösterdik. Daha önce Kahramanmaraş’a yakınlık, Türkoğlu açısından dezavantaj iken,  bu geçtiğimiz dönem Kahramanmaraş’a yakınlığı avantaj haline dönüştü. Türkoğlu’nu, bildiğiniz şehir alanına  getirdik. Bu dönem özellikle gençlerimizin ilerde de Türkoğlu’nda kalabilmesi, Türkoğlu’nda iş kurabilmesi için, Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak, şuanda 8 tane fabrikada 600 tane kardeşimiz çalışıyor. İki yıl içerisinde toplamda 28 tane fabrika çalışacak, şuanda inşaatı devam ediyor. 3500 civarında da işçi çalışacak.3-4 yıl içerisinde üniversite öğrenci sayısı 2 bin olacak. Bu 2 bin  öğrenci de Türkoğlu’na hep kültürel alanda, hem de ekonomik alanda katkı sağlayacak.

Önümüzdeki beş yıllık süreçte Türkoğlu’nu gençlerimizle beraber olup kalkınması, ilerlemesi ve şehirleşmesi anlamında çok güzel işlere imza atacağız. Bu konuda 31 Mart seçimlerinde sizlerden de dolu dolu destek bekliyoruz. Bu vesile ile sizlere hasetten teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.