İfa Ajans

Siirt Üniversitesi uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başladı

Siirt Üniversitesi uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başladı
7 views
31 Ocak 2021 - 14:59

Siirt Üniversitesi (SİÜ) “uygulamalı girişimcilik” eğitimlerine başladı. İlk eğitim “İmalat değer zincirinde uygulamalı girişimcilik eğitimi” oldu.

SİİRT (İGFA) – Siirt Ünivesitesi Kariyer, Araştırma, Planlama ve Uygulama Merkezi bünyesinde Dicle Kalkınma Ajansı’nın AB destekli yürüttüğü projeyle gençlerin mesleki becerilerinin artırılması hedeflendi. İşgücü piyasasına entegrasyonları amaçlandığı eğitimler için başvuruların 20 Şubat’ta çevrimiçi, 16-25 Mart tarihleri arasında yüz yüze veya mobil üzerinden verilecek.  İmalat ve hizmet sektörü olmak üzere iki alanda uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde program e-ticaret, sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimleri ile zenginleştirilecek. KOSGEB işbirliğiyle hazırlanan eğitimin ilk aşamasında sertifikalı eğitimciler tarafından verilecek. Ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklendiği projede, yüzde 25’lik kadın kursiyer kotası uygulanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir