Öztunç, Yurt Dışında Mahsur Kalan İşçiler İçin Bakanlığı Göreve Çağırdı! « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

19 Ağustos 2022 - 10:20

Öztunç, Yurt Dışında Mahsur Kalan İşçiler İçin Bakanlığı Göreve Çağırdı!

Öztunç, Yurt Dışında Mahsur Kalan İşçiler İçin Bakanlığı Göreve Çağırdı!
Son Güncelleme :

01 Nisan 2020 - 14:40

609 views

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç,  TBMM’de yerinden söz alarak yaptığı konuşmada yurt dışında mahsur durumda olan yaklaşık işçilerin bir an önce Türkiye’ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığını göreve çağırdı.

Meclis’te yerinden söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalıkla mücadele edenlere de acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, 50-60 kişi civarında olan hemşerileri de dâhil Kuveyt ve Cezayir’de mahsur kalan işçilerin aynı öğrencilere uygulanan şekilde yurda getirilmesi için çağrıda bulundu.

“İŞÇİLERİMİZİ UNUTMAYALIM”

Öztunç şunları söyledi;

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum; yurt dışında çalışan çok sayıda işçimiz var, benim seçim bölgem Kahramanmaraş’tan da örneğin Kuveyt’te işçilerimiz var. Yaklaşık 500 işçi Kuveyt’te şu sıralarda mahsur kalmış durumda, bunların 50-60 civarında olanı benim hemşehrilerim Kahramanmaraşlılar ve Elbistanlılar. Bunların bir an önce Türkiye’ye getirilmesi gerekiyor. Bunun için, Cezayir ve Kuveyt’teki işçilerimizin Türkiye’ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığını bir kez daha göreve çağırıyoruz. Pek çok yerdeki öğrenciler getirildi ama işçilerimizi de unutmayın diyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.