Özdemir ve Sezal’dan Kültür Bakanına ziyaret « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

11 Ağustos 2022 - 15:23

Özdemir ve Sezal’dan Kültür Bakanına ziyaret

Özdemir ve Sezal’dan Kültür Bakanına ziyaret
Son Güncelleme :

05 Şubat 2020 - 7:47

740 views

AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettiler.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal,  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ederek, Dulkadiroğlu ilçesindeki  Germenicia Mozaiklerinin olduğu bölgede gayrimenkulü olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi talebinde bulundular.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili  Ahmet Özdemir, yaptığı açıklamada, “Milletvekilimiz Mehmet Cihat Sezal ile birlikte tüm Milletvekillerimiz adına Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettik.
Germenicia Mozaiklerinin olduğu Dulkadiroğlu ilçemizde 3. Derece sit alanı olan bölgenin çalışma alanının daraltılması ve sit alanının kaldırılması ile ilgili Dulkadiroğlu Belediyemizin yaptığı ve kurula gönderdiği çalışmanın bir an önce onaylanması ve bölgede gayrimenkulu olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi konusunu Sayın Bakanımız’dan talep ettik.


Germanicia Antik Kenti 1.400.000 m²’lik alanı (140 hektar) kapsamakta olup 630.000 m²’si konut alanıdır.
Söz konusu bu alanın. 3. Derece sit alanı vasfının daraltılması ve vatandaşlarımızın imar ve ruhsat işlemlerinin önünün açılması için daha önce Sayın Bakanımızdan talepte bulunmuştuk. Bunun üzerine Sayın Bakanımızın talimatı ile Genel Müdürlük çalışma yapmış ve Dulkadiroğlu Belediyemize çalışmayı göndermiştir . Dulkadiroğlu Belediyemizde gecikmeksizin çalışmanın teknik adımlarını tamamlayarak kurula göndermiştir . Sayın Bakanımızla bugün yaptığımız görüşmede Dulkadiroğlu Belediyemizin yaptığı çalışmanın kurulda bir an önce onaylanması yönünde talebimiz oldu . Sayın Bakanımız vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi ve kararın kuruldan çıkması ile ilgili gerekli takibi yapacaklarını beyan etmiştir.
Ayrıca, 12. Geleneksel Tirşik Festivaline destek vereceklerini belirtmiştir.
Sayın Bakanımıza, taleplerimizin karşılanması konusunda göstermiş oldukları ilgiden ötürü teşekkür ederiz.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.