İfa Ajans

Okumuş’tan 12 Şubat mesajı

Okumuş’tan 12 Şubat mesajı
130 views
11 Şubat 2021 - 20:38

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş’ımızın 101. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Okumuş mesajında; “Başta tüm hemşerilerimin 12 Şubat kurtuluş bayramını tebrik ediyorum.

Vatanımız ve bayrağımız için canını ortaya koyan ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Kahramanmaraş’ın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğin önemli bir göstergesidir. Bu mücadele elbette zor şartlarda elde edildi. İşgalcilerin topuna, tüfeğine karşı milletimizin kudretli imanı dünyaya büyük bir ders olmuştur.

Gururunu yaşadığımız bu mücadelenin zaferini kutlarken, Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin bozulmadan kurtuluş mücadelesindeki heyecanla sürmesini temenni ederim.

Sütçü İmamın ilk kurşununun ardından, Maraş’ı işgal etmek için harekete geçen Fransız birliklerine; Maraşlı hemşerilerimiz mücadele ederken, Türkoğlu ilçemizin Beyoğlu Bababurun Kalesinde de, İmalı, Çakıroğlu, Çakallı, Hacıbebek, Şekeroba, Sarılar ve Karalar (Beyoğlu) ile Dedeler gibi köylerden oluşan çeteler, Fransızların önü kesip pusular kurarak büyük kayıplar verdirmişlerdir.

Bababurunda, Fransız askerlerinin ve Ermeni gönüllü birliklerinin önü kesilmiş, 7 den 70’e eli silah tutan herkes, tek yürek, tek bilek halinde bütün gücünü ortaya koymuş ve 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminde olduğu gibi ölümü göze alarak göstermiştir.

Bu vesile ile tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi ise minnet duygularımızla yâd ediyoruz.
12 Şubat ve kurtuluş ruhumuz daim olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir