İfa Ajans

Memur enflasyon farkı oluştu

Memur enflasyon farkı oluştu
97 views
07 Nisan 2021 - 16:48

Demokratik Sağlık Sen  Kahramanmaraş İl Başkanı Kemal Aydın,  “Toplu sözleşme gereğince memurlar ve memur emeklileri, 2021 yılının ilk altı ayı için yüzde 3 zam aldı. İlk 3 aylık enflasyon yüzde 3.70 oldu” dedi.

Demokratik Sağlık Sen  Kahramanmaraş İl Başkanı Kemal Aydın, yaptığı açıklamada, şu görüşlere yer verdi:

“Ocak ayı enflasyonu yüzde 1,68, şubat ayında yüzde 0,91, mart ayında da yüzde 1,08 olarak açıklandı. İlk üç aylık enflasyon yüzde 3,70 oldu.

İlk 3 ayda memurlar için yüzde 0,70 enflasyon zammı oluşmuş durumda. Nisan, mayıs ve haziran ayları ile beraber açıklanan enflasyonlar toplamda yüzde 3’ü aşarsa, aşılan miktarda zam alınacak..

Demokratik Sağlık Sen olarak çalışanların haklarını korumak için memurların sesi olmak için çıkmış Olduğumuz bu yolda sağlık çalışanlarının  daha fazla kaybetmesini istemiyoruz..

Sahada en çok koşan en çok yorulan sağlık çalışanlarıdır ne yazık ki bir maaş üçe bölünerek ödeme yapılıyor biz artık tek kalem ödeme istiyoruz sağlık çalışanları çok yoruldu sesimizin duyulmasını istiyoruz.

Devletimizden hükümetimizden talebimiz şudur..? Sağlık çalışanlarına seyyanen branş ve kadro ayırmaksızın 1500 ile 2000 lira iyileştirme zamı Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş olmak üzere senede 2 maaş ikramiye yapılmasını talep ediyoruz..

Ağustos ayında masaya oturacak hangi sendika olursa olsun Bizim kardeş sendikamızdır onlara buradan çağrımızdır tüm memurların haklarını koruyun istenilecek zam oranlarını İşçi Sendikaları gibi örgütleşip bayramlarda ikramiye tek kalem maaş  talep  ediyoruz..

Memuru %3  %4  gibi Komik  zam oranı enflasyon karşısında çok düşük kalıyor memur her sene Kaybediyor  talebimiz çalışanların haklarını Sahada olan İl Başkanları Olarak bu yıl Masaya oturacak STK’lara çağrımızdır %25 %30 zam oranı talep edilmesini istiyoruz..

Bu vesileyle maske mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını bu kötü günlerin ülkemiz ve tüm dünya insanlık  adına bu salgın hastalığın  Bitirilip güzel günlerin bizleri beklediğini inanıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir