Kervanhan Yıldızlar Geçidi: Kervancıoğlu’ndan Dondurma Şov « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

20 Ağustos 2022 - 02:49

Kervanhan Yıldızlar Geçidi: Kervancıoğlu’ndan Dondurma Şov

Kervanhan Yıldızlar Geçidi: Kervancıoğlu’ndan Dondurma Şov
Son Güncelleme :

28 Şubat 2020 - 12:03

248 views

Kahramanmaraş’ın turizm elçisi Alpedo ve Kervan Lezzetler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Ünlü Senarist ve Yapımcı Mehmet Bozdağ’ın senaryosunu kaleme alıp yapımcılığını üstlendiği, “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” sinema filminin oyuncuları ve set ekibini Kervanhan’da ağırladı.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı sinema filminin oyuncularının ilk durağı Kervanhan oldu. MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, Başkonuş Yaylası Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Erdoğanyılmaz’ın misafirliğinde gerçekleşen programa Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Araştırmacı Gazeteci Yazar Av. Serdar  Erdoğanyılmaz, KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Doğan, KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı da eşlik etti.

KERVANCIOĞLU:GAYEMİZ KAHRAMANMARAŞ’IN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK

Programda konuşma yapan MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, “Kahramanmaraşımızda bugün bir şehidimiz vardı, Türkiye genelinde de üç şehidimiz var. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimize de ayrıca acil şifalar diliyorum. Tabi ki Kahramanmaraş, kahramanlığıyla dünyaya ün saldı. Bugün de şehrimizde gerçekten bizi dünyaya tanıtan kahramanlarla beraberiz. Kahramanmaraş’ta, Kervanhan’da çok güzel bir gün geçiriyoruz.

‘GENEL BAŞKANIMIZ KAAN ÖNCÜ OLDU’

Türkler Geliyor; Adaletin Kılıcı filmimiz dünyada ses getirdi, buradan Mehmet Bozdağ’a teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta bir başlangıç oldu aslında, MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan ile beraber üçlü bir zirve yaptık İstanbul’da. Bu zirvenin neticesinde Mehmet Bozdağ ağabeyimiz Kahramanmaraş’a çok büyük bir ilgi gösterdi. Bizlerin temel gayesi Kahramanmaraş’ımızı hak ettiği noktaya getirebilmek. Sizleri burada ağırlamaktan Kervan Lezzetler Grubu ve Sami Kervancıoğlu olarak çok büyük mutluluk içerisindeyim” ifadelerini kullandı.

‘BİZLER KAHRAMANMARAŞ İÇİN VARIZ’

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, filmi izlediğini ve çok başarılı bir çalışma olduğunu ifade ederek;  “Türkler Geliyor; Adaletin Kılıcı, gerçekten çok güzel bir film olmuş, sizleri burada ağırlamaktan da duyduğumuz memnuniyeti ve gururu da ifade etmek istiyorum. Bizler Kahramanmaraş için varız, bu topraklarda doğduk, Türkiye’miz ve Kahramanmaraş’ımız için ne gerekirse yapıyoruz. Sizler de sağ olun bu hizmetleri Türkiye için yapıyorsunuz. Vicdanlarda, örfte, adette, yaşayan her Türk’e güzel duygular yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Sizleri Kahramanmaraş’ta ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum” dedi.

‘ABDURRAHMAN KAAN BEYE MİNNET BORÇLUYUZ’

Başkonuş Yaylası Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Erdoğanyılmaz,’Öncelikle MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan beye Kahramanmaraş hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz. Bizlere aracılık etti. Mehmet Bozdağ beyin bu süreçte katkıları yadsınamaz derecede, minnet borçluyuz. Bizleri yalnız bırakmayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Serdar Zabun’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Çetinkaya’ya, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Seydihan Küçükdağlı’ya, profesörlerimiz Orhan Doğan ve Mehmet Özkarcı’ya ve oyuncularımıza şükran borçluyum’ dedi.

‘KAHRAMANMARAŞ MİLLİYETÇİSİYİZ’

Başkonuş Yaylası Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Erdoğanyılmaz ise konuşmasında “MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan ve yapımcı Mehmet Bozdağ’a öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Biz Kahramanmaraşlıyız, biraz Türk milliyetçisiyiz ama bir de Kahramanmaraş milletçiliğimiz var. Bu sıfatlarla Kahramanmaraşlı olarak sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Marifet iltifata tabidir derler, örneğin Levent bey burada, ben kendisini İstanbul’da Devlet Tiyatroları’nda defalarca izledim. Duayen tiyatrocu huzurumuzda, bu bizim için apayrı bir mutluluk. Genç arkadaşlarımız da bizlerle, özellikle müzikte Arslanbek Sultanbekov’un bizlerle birlikte olmaları daha da gururlandırıyor’ ifadelerini kullandı.

OYUNCULAR K.MARAŞ LEZZETLERİNE HAYRAN KALDI

Maraş Mutfağına hayran kalan misafir ekip, MÜSİAD Başkanı Kervancıoğlu’nun dondurma şovu ile de renkli sahnelere şahit oldular. Oyuncular da balta ile dondurma kestiler ve yedikleri dondurmaya  “Tek kelimeyle muhteşem” yorumunu yaptı. Programda emekli Eğitimci Salman Kapanoğlu, şiirlerle ve kendine has üslubu ile Kahramanmaraş’ı anlattı.

‘KOCABAŞ KONAĞI’NDA AĞIRLANACAKLAR’

Kevanhan’daki programın ardından “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” Filminin Galası için Arsan Center’a geçildi. Akşam Kocabaş Konağında ağırlanacak olan konuklar, geceyi Başkonuş Yaylası’nda geçirecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.