İfa Ajans

İYı̇ Partı̇ GöKsun’un Mahallelerı̇nde Vatandaşların Dert Ortağı Oluyor

İYı̇ Partı̇ GöKsun’un Mahallelerı̇nde Vatandaşların Dert Ortağı Oluyor
261 views
23 Mart 2021 - 15:16

Göksun İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Arslan ve Meclis Üyeleri ile Göksun’un mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların talep ve şikayetlerini dinlediler.

Göksun İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Arslan, partisinin Meclis Üyeleri İbrahim Yalçın, İbrahim Bozoğlu ve Mehmet Gül ile birlikte Çardak, Ericek, Tombak, Karadut, Ağılobası, Dağobası, Oruçlar ve Pıklar’a bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

‘Göksun Seçmenı̇ Yalan Ajandasını Arıyor’

Gerçekleştirilen mahalle ziyaretlerinde vatandaşlara bir dokunup bin ah işittiklerini ifade eden İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Arslan; “Göksunlu hemşehrilerimiz hizmet konusunda mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’a güvenmediklerini, son seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Milletvekillerinin ‘hizmet konusunda muhatabınız biziz’ sözlerine güvenerek Ak Partiden yana oy kullandıklarını, seçim sonunda ise ‘Ne hizmeti, nede söz verenleri görmedik’ sözleri ile ihmal edildiklerini, seçim döneminde eksik hizmetlerin not alındığı ajandayı ise ‘hangi yol kenarına attılar?’ diyerek kendileriyle dalga geçildiğini söylüyorlar. Bizlerden ise seçim döneminde sorunların, vadedilen hizmetlerin not alındığı ajandanın hangi yol kenarına atıldığını sormamızı istiyorlar.

Biz İYİ’ler olarak yalan ajandasının takibi yerine, söz verilip yapılmayan hizmetlerin takipçisi olacağımızın sözünü̈ verdik. Göksun halkına söz verilip yapılmayan hizmetleri Büyükşehir Belediye Meclisi ve Göksun Belediye Meclisinde dile getirerek sorunların takipçisi olacağız.” Dedi.

‘Sorunsuz Mahalle Olmadığını Gördük’

Göksun da sorunsuz mahalle olmadığını ve bu mahallelerde yaşanan sorunların çözümü için mücadelelerinin devam edeceğinin altını çizen Başkan Arslan; “Bugün İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerimiz ve Mahalle temsilcilerimizle birlikte Çardak, Ericek, Tombak, Karadut ve bölgede yer alan mahalle ve meraları ziyaret ettik. Çok sayıda mahallesi olan bu bölgede çok fazlada mezra bulunmakta ama sorunsuz mahalle olmadığını da yerinde gördük.

Sağlık ocağı eksikliği, Camii, okul ve mezarlık çevrelerinin uygunsuzluğu, çamurdan geçilemeyen yollar, çöp konteynırı eksikliği, kanalizasyon eksikliği, içme suyu ve sulama suyunda yaşanılan sorunlar gibi birçok eksikliğe şahit olduk. Kanalizasyon sorunu nedeniyle açık havada oturamadığımız mahallelerimiz var.

İYİ Parti teşkilatı olarak yerinde tespit ettiğimiz bu sorunların çözümü için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Söz verilip yapılmayan hizmetleri Büyükşehir ve Göksun Belediye Meclisinde dile getirerek takipçisi olacağız. Diğer eksiklikler için ise gerekli kurumlarla irtibata geçerek sorunların giderilmesi yönünde mücadelemizi sürdüreceğiz.” Dedi.

www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir