Güngör’den berberlere ziyaret « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

27 Mayıs 2022 - 04:06

Güngör’den berberlere ziyaret

Güngör’den berberlere ziyaret
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2020 - 13:24

171 views

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, pandemi tedbirleri sonrası kepenk açan berber esnafını ziyaret etti.

İsmetpaa Mahallesi’nde bulunan berber esnafını tek tek ziyaret eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, burada traş olan vatandaşlarla da sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaklaşık 2 aydır pandemi ile ilgili çok ciddi tedbirler alındığını, bu kapsamda bir çok işyerinin faaliyetlerinin etkilendiğini belirterek, “Yaklaşık 2 aydır pandemi ile ilgili çok ciddi tedbirler aldık. Bu kapsamda bir çok işyerlerimizin faaliyetleri etkilendi.  Son 1-2 hafta gösteriyorki aldığımız tedbirlerin çok ciddi yararlarının olduğunu görüyoruz. Ben şuna inanıyorum derdi veren rabbim mutlaka dermanını da verecektir.

Biz bununla ilgili sağlık otoritelerinin, Hükümetimizin almış olduğu kararlara harfiyen uymaya devam edeceğiz. Berberlerimiz yaklaşık 2 ay sonra ilk defa kapılarını açtılar. Alınan tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine başladılar. Bizde bugün berberlerimizle beraberiz. Berberlerimizin kurallara uyduklarını görmemiz bizi ayrıca mutlu etti. Bizde bugünün anlamına binaen içerisinde şeffaf koruyucu maske, kolonya, eldiven bulunan küçük bir destekte bulunuyoruz.

Bütün berberlerimize tekrar faaliyetlerine başlamalarından dolayı başarılar diliyorum. Mutlaka hijyen kurallarına uymaya devam etmemiz gerektiğini bir kez daha tekrar ifade ediyorum. Çünkü şu ana kadar aşı veya tedavi yöntemi bulunmadığı, sağlık otoritelerinin ifadelerine göre, bunların bulunmadığı müddetçe kontrollü hayata devam etmemiz gerekiyor. Bizde belediyeler olarak bu süreçte hemşehrilerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Onların ihtiyaçları vesaire ne varsa elimizden geleni yapacağız. Hükümetimizle birlikte, valiliğimizin koordinesinde bu süreçte ihtiyaç  sahibi olan hiçbir hemşehrimizin ihtiyacını karşılıksız bırakmamaya gayret ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz.  Bu süreci inşallah en kısa zamanda aşacağımıza inanıyorum.” Dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, berberlere şeffaf koruyucu maske, kolonya, eldiven hediye etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.