GENÇ EDELER KURTULUŞUN İZİNDE YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

14 Ağustos 2022 - 18:01

GENÇ EDELER KURTULUŞUN İZİNDE YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son Güncelleme :

15 Şubat 2021 - 15:30

2.679 views

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz “Gençler Edeler Kurtuluşun İzinde Yarışması” 12 Şubat 2021 tarihinde yapıldı.

İl Müdürlüğü önünde Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’dan ilk şifreleri alan sporcular 7 adet güzergahtan şifreleri toplayarak Kahramanmaraş Kalesinde final yaptılar.

Kahramanmaraş’ın Kurtuluş savaşında verdiği bağımsızlık mücadelesinin arkasındaki manevi ruh, günümüze tevarüs etmiş olan bağımsız yaşama ülküsüyle yoğrularak genlerimize kodlanan milli kültür ve ahlakımızın asalet ve ilkelerinden yola çıktığımız Maraş Muharebesi’nde etkin rol oynayan kişiler ve şehrin tarihi yerlerine dikkat çekilerek gençlerimizde milli şuurla farkındalığın arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan yarışmaya 50’ ye yakın gencimiz katılıdı.

7 adet şifreyi en hızlı bir şekilde toplayarak Kaleye ilk ulaşan Ayşenur Gökkaya ve Esra Kavak yarışmanın 1. Si oldular. Birinci olan gençlerimiz yarışmanın ödülü olan 1500 tl lik hediye çekini Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’dan aldılar. Ayrıca katılan tüm yarışmacılara Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunu anlatan kitap hediye edildi.