Fiskeci’den Meslektaşlarına Ziyafet « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

11 Ağustos 2022 - 15:01

Fiskeci’den Meslektaşlarına Ziyafet

Fiskeci’den Meslektaşlarına Ziyafet
Son Güncelleme :

11 Mart 2020 - 15:25

222 views

Kimlik Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Fiskeci, bürosunda meslektaşlarına ziyafet çekti, meslekte doldurduğu 51 yılın ve başarının hikayesini anlattı.

Genç kalmanın, uzun ömürlü olmanın sırrını meslektaşları ile paylaşan usta gazeteci Mehmet Fiskeci, çağımızın hastalığının ne koronavirüsü değil stres olduğunu dile getirdi; “Aslında bugün bir arada olmamızın asıl sebebi, meslekte doldurduğum 51’inc i yılımı kutlamaktı. Tabi yemek bahane. Aranızda genç meslektaşlarım var, onlara tavsiyem; özgürce yazın, yorumlayın ve haberinizi yapın! Eleştirin! Ama bu eleştiriyi de etik kurallar içerisinde yerine getirin! Gelenin keyfi için de geçmişe kalkıp sövmeyin, kimseye hakaret etmeyin!” dedi.

MARAŞ YANSA GİDİP DE BİR KOVA SU DÖKMEM!

Genç kalmanın sırrını bu sözle anlatan duayen gazeteci Fiskeci, “Koronavirüsü şu anda salgın. Allah muhafaza ülkemize sıçramaz inşallah. Ama çağımızın hastalığı koronavirüs değil, stresin ta kendisi. Stresten uzak durun, mecazi anlamda söylüyorum, Maraş yansa gidip de bir kova su dökmeyin! Yani her şeyi, herkesi problem etmeyin, dert edinmeyin! Zira stres insanı hem duygularından, hem yaşamından alıkoyan, korkunç bir hastalık, uzak durun!” diye konuştu.

51 yılını verdiği mesleğinden kesitlere de aktaran, hatıralarından söz eden Fiskeci, meslektaşları ile hasret ve özlem giderirken, yemeğin bahane, sohbetin ve bu şehri konuşmanın şahane olduğunun da altını çizmeden yapamadı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.