Koç: Etkili bir mücadele ortaya koyuyoruz « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

18 Mayıs 2022 - 19:36

Koç: Etkili bir mücadele ortaya koyuyoruz

Koç: Etkili bir mücadele ortaya koyuyoruz
Son Güncelleme :

08 Haziran 2020 - 17:32

449 views

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, Orman Bölge Müdürlüğümüzün, Orman Yangınları ile Mücadelesi kapsamında 2020 yılı  yangın sezonu hazırlıkları hakkında basın  mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, “Orman Bölge Müdürlüğümüz olarak yangına hassas bir coğrafyadayız. Müdürlük olarak Orman yangınlarında etkili bir mücadele ortaya koyuyoruz.  Orman yangınlarıyla hem havadan, hem karadan, teknolojinin son imkanlarını kullanarak mücadele ediyoruz. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 520 işçi, 47 arazöz, 18 su tankeri, 29  ilk müdahale aracı, 8 dozer, 8 greyder ve 5 treylerin kara gücünü oluşturuyor. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde yangınları erken fark edebilmek ve anında müdahale gerçekleştirmek için 13 yangın gözetleme kulemiz de personellerimiz tarafından nöbet tutulmakta ve ayrıca bu yıl ilk kez Bölge Müdürlüğümüz Antakya orman işletme müdürlüğümüz sınırları içerisinde  4 adet insansız yangın gözetleme kulesinin kurulumu yapılarak gözetleme faaliyetlerine başladık.  Bölge Müdürlüğü olarak  orman yangınlarına  havadan da müdahale etmek için 2 adet yangın söndürme helikopterimiz bulunmaktadır” dedi.

2020 yılında Kahramanmaraş ilimizde 10 adet yangın meydana geldi, bu yangınlarda 5 hektar ormanlık alan zarar gördü. Orman Genel Müdürlüğümüz politikası gereğince yanan sahalarımız aynı yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz.

Maalesef Orman Yangınlarımızın en büyük sebebi insan kaynaklı insanlarımızın daha dikkatli ve duyarlı  olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız herhangi bir yangın gördükleri anda 112 veya 177 hatlarını ücretsiz arayarak bizleri bilgilendirirler ise bizler yangına en yakın müdahale ekiplerimiz ile müdahale ederiz ve yangın büyümeden söndürebiliriz.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.