Elbistan Belediyesi’nde atlı zabıtalar denetime başladı « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

27 Mayıs 2022 - 02:26

Elbistan Belediyesi’nde atlı zabıtalar denetime başladı

Elbistan Belediyesi’nde atlı zabıtalar denetime başladı
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2020 - 16:18

148 views

Elbistan Belediyesi, mesire alanları ile park ve bahçelerin denetiminde yararlanmak amacıyla atlı zabıta uygulaması başlattı.

Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Ceyhan Nehri’nin kaynağının bulunduğu Pınarbaşı Abdulhamit Han Mesire Alanı ile ilçedeki diğer mesire alanı, park ve bahçelerde motorize ekiplerin ulaşım sorunu yaşaması üzerine atlı zabıta ekibi kuruldu.

İlk etapta eğitimlerini tamamlayan iki atlı zabıta personeli denetimlere başladı. Atlı zabıtalar, mesire alanları ile park ve bahçelerde zaman geçiren vatandaşlarca ilgiyle karşılandı.

Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Adnan Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün talimatı sonucunda kurulan ekibin hayırlı olmasını dileyerek, “Mesire alanlarındaki sosyal mesafe denetimlerini de atlı zabıta ekibimizle yapıyoruz. Atlı zabıta denetimi uygulamamız vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı.” dedi.

Zabıta görevlileri atlarla yakından ilgilendiklerini, bakımlarını da kendilerinin yaptığını belirterek, bu şekilde denetimleri sürdürdüklerini söyledi.

Mesire alanında piknik yapan vatandaşlar böyle bir hizmetten dolayı Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e teşekkür ederek, Elbistan için güzel bir hizmet olduğunu, ekiplerin sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.