Bu harekât sonucunda ülkemizde bulunan Suriye’li mültecilerin, ülkelerine dönmeleri ivedilikle sağlanmalıdır « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

20 Ağustos 2022 - 02:02

Bu harekât sonucunda ülkemizde bulunan Suriye’li mültecilerin, ülkelerine dönmeleri ivedilikle sağlanmalıdır

Bu harekât sonucunda ülkemizde bulunan Suriye’li mültecilerin, ülkelerine dönmeleri ivedilikle sağlanmalıdır
Son Güncelleme :

16 Ekim 2019 - 19:21

262 views

Dulkadiroğlu Belediye Meclisi olağan üstü gündem maddesini görüşmek üzere Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda toplandı.

Dulkadiroğlu Belediyesi, olağanüstü toplandı.

CHP Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircioğlu, Meclis toplantısında yaptığı açıklamada, “Misakı Milli sınırlarımızı korumak, halkımızın güvenliğini sağlamak, Ülkemizi iç ve dış düşmanlara karşı savunma Ordumuzun temel görevidir. 08.03.2019 tarihinde TBMM’de görüşülen tezkerenin bir yıl uzatılmasına Cumhuriyet Halk Partisi tam destek vermiştir.” Dedi.

CHP Meclis Üyesi İbrahim Demircioğlu yaptığı konuşmada, “Ülkemizin dayanışmaya en çok gereksinimi olduğu bir dönemde bu toplantının yapılması son derece önemlidir.

Misakı Milli sınırlarımızı korumak, halkımızın güvenliğini sağlamak, Ülkemizi iç ve dış düşmanlara karşı savunma Ordumuzun temel görevidir. 08.03.2019 tarihinde TBMM’de görüşülen tezkerenin bir yıl uzatılmasına Cumhuriyet Halk Partisi tam destek vermiştir.

İçinde bulunduğumuz bu süreçte ülkemizin ortak akla, ulusal dayanışmaya, siyasi farklılıkların geride bırakılmasına,  partizan yaklaşımlardan uzak durulmasına ihtiyaç olan bir dönemden geçmekteyiz.

Birkaç ülke hariç tüm dünyanın Türkiye’ye karşı tavır aldığı bu süreçte ülkemizin politikalarını, harekâtın amaç ve hedeflerini, karşı karşıya olunan terör örgütlerine yönelik mücadelesini her yerde ve her platformda anlatabilmek, Türkiye’nin haklılığını dile getirmek için iktidar’ın muhalefet ile birlikte hareket etmesi, Barış Pınarı Harekâtının süreci hakkında bilgilendirilmesi son derece önemlidir.

Bu süreçte birçok ülke Türkiye’ye karşı tavır koyup kınamışlardır.  Özellikle Arap Birliği olarak bilinen 22 Arap ülkesinden oluşan örgütün ise birkaçı hariç, Türkiye’yi işgalci olarak tanımlayıp bildiriyi kabul edip Uluslararası topluma müdahale çağrısı yaptı.

Tüm bu gelişmeler iktidarın dış politikada uyguladığı yanlış ve hataların,  ülkelerin içişlerinde taraf olma tavrının, ülkemizi ne kadar yalnızlaştırdığını, ne Avrupa’da ne Ortadoğu’da ne de kuruluşundan bu yana en önemli üyesi olarak sorumluluk üstlendiğimiz NATO’da birkaç ülke dışında Türkiye’nin dostunun olmadığını açıkça göstermektedir.

Nitekim Sayın Cumhurbaşkanı’nın söylediği dost sandığımız birçok ülke Türkiye’ye karşı ayak oyunları içerisine girmişlerdir.  Bu ayak oyunlarının başrolünde ise emperyalist  ABD’nin olduğu aşikardır.

Barış Pınarı Harekatı ile bölgede aktif rol oynayan ABD’nin Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları dikkatli incelenmelidir. Ne demişti;

“Kürtler ve Türkler 200 yıldır savaşıyor”

“Türkler, Kürtlere şu an saldırıyor,  bırakın Suriye ve Esâd, Kürtleri korusun ve kendi toprakları için Türkiye ile savaşsın, biz askerlerimizin büyük çoğunluğunu bölgeden çektik”

Tüm bu çelişkili ve öylesine söylenmemiş olan bu sözler ABD ve ortağı İsrail’in   Büyük Ortadoğu  Projesinin (BOP) işlemesi için  bölgede Türkiye’yi savaşa çekme oyunlarıdır. Bu strateji oyunu ABD’nin ilk kez yaptığı bir oyun değildir. Afganistan, Irak ve Libya’da yaptıkları hepimiz tarafından bilinmektedir.

Türkiye, çıkarılmak istenen savaşın içinde olmayı ret edip, harekatın amacı olan terör örgütlerini etkisiz hale getirip, sınır güvenliğimizi sağladıktan sonra Ortadoğu bataklığından, en hızlı şekilde ve en az zararla çıkmayı amaçlamalıdır. Bu harekât sonucunda ülkemizde bulunan Suriye’li mültecilerin, ülkelerine dönmeleri ivedilikle sağlanmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak daha fazla şehit haberleri gelmeden ve oradaki masum sivil halk zarar görmeden, mümkün olduğunca hedeflediğimiz barış harekâtını başarılı bir şekilde tamamlayıp kınalı kuzularımızın sağ salim bir şekilde yuvalarına dönmelerini temenni ediyoruz.

Bu vesile ile bu harekât süresince sınır ötesinde şehit olan askerlerimize, sınır içerisinde hain terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren sivil halkımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dileriz.” Dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.