Başkenti Görmeyen Kalmasın! « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

11 Ağustos 2022 - 14:06

Başkenti Görmeyen Kalmasın!

Başkenti Görmeyen Kalmasın!
Son Güncelleme :

20 Şubat 2020 - 11:06

274 views

Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ve Anadolujet’in katkıları ile düzenlenen ‘Başkenti Görmeyen Kalmasın’ etkinliği başladı. 6 hafta sürecek ve haftada iki gün gerçekleşecek etkinlikte her seferde 40 öğrenci iki öğretmen nezaretinde Ankara’ya uçacaklar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ‘Başkenti Görmeyen Kalmasın’ etkinliği adı altında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Anadolujet’in katkıları ile yeni bir uygulama başlattı.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda gerçekleştirilen uğurlama törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ile öğrenciler ve velileri katıldı.

İmkânlarımız Kısıtlı İdi

Öğrencileri Ankara’ya uğurlama programında konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kendilerinin gençlik dönemlerinde imkânların kısıtlı olduğuna dikkat çekerek: “Bugün hiç uçağa binmeyen ve Ankara’yı görmeyen genç kardeşlerimizi Ankara’ya uğurluyoruz. Bizim zamanımızda imkânlar kısıtlı idi. Şimdi çok şükür imkânlarımız daha fazla. Uçağa binmeyen kalmasın, Ankara’yı görmeyen kalmasın parolası ile bir program yürütüyoruz. İlk öğrenci kafilemizi sabahın bu saatinde Ankara’ya uğurluyoruz. 40 öğrencimiz ve iki öğretmenimiz nezaretinde 11 grup halinde bunu devam ettireceğiz. Bu uygulamada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

6 Hafta Sürecek

Eğitimin dört duvar arasında olmadığını göstermek adına böyle bir uygulama yaptıklarına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz: “Öğrencilerimizin gezerek ve görerek öğrenecekleri bilgilerin kitaplardan daha az olmadığını çocuklarımız gittiğinde öğrenmiş olacaklar. 6 hafta ve haftada iki gün sürecek olan Ankara gezisi günübirlik olacak. Bir gün olacak ama dolu dolu bir gün olacak. Ankara’da gidilmesi görülmesi gereken yerleri gezip, görüp gelecekler. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerimiz Adına Mutluyuz

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ise uygulamadan öğrenciler adına oldukça mutlu olduklarını ifade ederek: “İlk defa uçağa binecek, ilk defa Ankara’yı görecek olmaları öğrencilerimiz adına güzel bir gelişme. Böyle bir uygulamaya destek verdiğimiz için bizler de çok mutluyuz. İnşallah öğrencilerimiz sağ-salim gidip gelirler” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin Gezeceği Mekânlar

Başkenti Görmeyen Kalmasın uygulaması kapsamında Ankara’ya giden öğrenciler; Feza Gürsoy Bilim Merkezi, Birinci Meclis Cumhuriyet Müzesi Ziyareti, Anıtkabir Ziyareti, MTA Müzesi Ziyareti,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Panoramik Gezi ve Millet Camii Ziyareti gerçekleştirecekler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.