Başkan Okumuş Gazetecilerle Bir Araya Geldi « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

15 Ağustos 2022 - 15:14

Başkan Okumuş Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Başkan Okumuş Gazetecilerle Bir Araya Geldi
Son Güncelleme :

13 Ocak 2020 - 10:08

185 views

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensupları ile bir araya gelen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş,  gece-gündüz  yaz-kış demeden yılın 365 günü çalışan basın mensuplarının yılda bir defa değil her gün hatırlanması gerektiğini belirterek, “Beyoğlu ve bugün sorumlusu olduğum Türkoğlu Belediye Başkanlığım döneminde hep yanımda oldunuz. Ben sizi bir gazeteci, haberci olarak değil, bir ağabey, bir kardeş olarak gördüm” dedi.

Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları önce çiftlikte ata bindiler daha sonra da ok atarak günün stresini atma fırsatı buldular.

Çiftlikte gerçekleşen sosyal aktivitenin ardından Belediye Nikâh Salonunda, Şanlıurfa Sıra Gecesi ekibinin canlı müziği eşliğinde yenen yemeğin ardından, fotoğraf makinasını alan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, bütün masaları tek tek dolayarak,  gazetecilerin fotoğraflarını çekti.

Çok samimi bir ortamda gerçekleşen gecede konuşan Başkan Okumuş,  “Beyoğlu ve bugün sorumlusu olduğum Türkoğlu Belediye Başkanlığım döneminde hep yanımda oldunuz. Yaptıklarımızı, projelerimizi sizin kanalınızla kamuoyuna duyurdum. Bu bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Ben sizi bir gazeteci, haberci olarak değil, bir ağabey, bir kardeş olarak gördüm hep. Siyaset yapan insanların basını görmezden gelmesi düşünülemez. Ben bunun en canlı örneğini yaşadım senelerdir. İlçemize, şehrimize yapılan hizmetleri kamuoyu ile paylaşan sizlersiniz. Senelerdir sizinle çalıştım, sizler de hep yanımızda oldunuz. Bir belediye başkanı yaptıklarını, yapacaklarını, projelerini ancak basın aracılığı ile duyurabilir.” dedi.

 İlçesinde özel firmaların yatırımlarının eksik olmadığına da dikkat çeken Başkan Okumuş, ilçesinin nüfusu en çok artan ilçelerden biri olduğunu ilçenin nüfusunun daha önceleri 25 bin olduğunu fakat şimdi ise 80 bin nüfusu bulduğunu belirtti.  

 İlçemizde kurulan Organize Sanayi Bölgesinde yer kalmadığını belirten Osman Okumuş, “ Şimdi de Gıda OSB’si hayata geçiyor. Tahsisler yapılmakta. Düşünün, 3.500 kişi çalışacak. Bir diğer OSB alanımız da çelik-tencere sektörüyle ilgili. Hem sanayi, hem sosyal ve eğitim alanında atılıma geçen ilçemizi abad ettik. 2007’de Beyoğlu’ndaki spor kompleksi için kaynaklar ürettik. Bababurun Kalesini inşa ettik. Bütün bunları hayırseverlerin yardımları, kendi yeteneğimizi de ekleyerek hayata geçirdik. Eserler vücuda getirdik. Eski belediye ve kaymakamlık binalarını yıkarak modern meydan kazandırdık ilçemize, modern belediye ve kaymakamlık binaları kurduk. Üçüncü bir metropol ilçe olmaya adayız. Bütün bu yaptıklarımızda sizin emeğiniz var. Sizin sayenizde duyurduk bütün bu olanları. O bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Ben de belediye başkanı olarak her zaman sizlerin yanında olacağım. Sizlere bol kazançlar diliyorum, gününüz kutlu olsun” dedi.

 Kahramanmaraş Basın İlan Kurumu Müdürü  Abid Vanlı,  Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Cemiyet Başkanları Arslan Deveboynu, Sermet Çuhadar, Ebru Akkurt ve İbrahim Baykut birer selamlama konuşması yaparak Başkan Okumuş’a teşekkür ettiler.

Yerel medyanın en tecrübeli ve mesleğe 51 senesini veren Mehmet Fiskeci konuşma yapmak üzere mikrofona davet edildi. Deneyimli gazeteci Fiskeci, hayatta 3 şeyin yönetilmesinin zor olduğunu, bunlardan birinin kadın, birinin para ve diğerinin de çalışanlar olduğunun altını çizerek, Osman Okumuş’un mutlu bir evliliği kadar, kaynak ve para yanında çalışanı, ilçesini, yani halkını çok iyi yönettiğine değindi, bu geceyi tertip etmesinden, basına verdiği önemden yola çıkarak, “Bu gece bir milat olsun. Sözüm, basını itibarsızlaştırmaya çalışanlara, ötelemeye gayret edenlere, dışlamaya çaba gösterenlere ve görmezden gelenlere… Bu anlamlı gece onlara kapak olsun, ders olsun” diyerek meslektaşlarının alkışını topladı.

Gecenin en sürpriz anı ise  kura ile çekilişte en büyük hediye olan fotoğraf makinasını kazanan, Son Haber Gazetesi Sahibi Adem Gemci’yi sevindirdi. Fotoğraf makinasını Adem Gemci’nin kazanması meslektaşlarını sevindirdi.

 Program canlı müzik eşliğinde çekilen halaylar, oynanan oyunlar ve şarkılı-türkülü dakikalar takip etti, gazetecilere hediye ikramı ile gece son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.