İfa Ajans

Başkan Çevik’ten Kanser Haftası mesajı

Başkan Çevik’ten Kanser Haftası mesajı
213 views
03 Nisan 2021 - 12:55

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, Kanserle Savaş Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Nisan ayının ilk haftası, 1956 yılında Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun önerisi ile kanser konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla Kanserle Savaş Haftası olarak kabul edildi.

Gelişen teknoloji sayesinde, çağımızın en ölümcül hastalıklarından biri olan kanser hastalığının tanı ve tedavisinde ilerlemeler kaydedilse de, maalesef bu hastalık dünyada ve Türkiye’de hala can almaya devam etmektedir. Bu sebeple, vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçli olması, şüphelendiğinde hemen doktora başvurması ve erken tanı konulması hastalığın tedavisinde büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte, kanserin yaşam alışkanlıkları ve kötü beslenmeyle doğrudan ilişkili olduğu da unutulmamalıdır. Dengeli beslenerek, spor yaparak ve alkol ile sigaradan uzak durarak kansere sebep olan etkenlerden kaçınmak, kanserli hücreler hiç oluşmadan tedbir almak oldukça önemlidir.

Bu düşüncelerle, Kanserle Savaş Haftası’nın vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, kanserle mücadelede emek harcayan herkese başarılar diliyor, kanser hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir