İfa Ajans

Aycan: Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü kurulmalı

Aycan: Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü kurulmalı
286 views
05 Mart 2021 - 8:20

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, tarih ve kültür merkezi olan Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü’nün kurulması için meclisin kapısını aşındırdı.

Kahramanmaraş’ta vakıf emlakının ve kiracıların çokluğu nedeniyle bunların kontrolü, onarımı, kiraların tahsil ve takibi, ihtilafların çözümü, vakıf malları ve yönetimi, yatırım ve projeleri Kahramanmaraş’a Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Kentte Vakıflar Şube Müdürlüğü’nün bulunmaması işleyişi de ağırlaştırıyor. Kentte ki bu sorunu çözüme kavuşturmak üzere kolları sıvayan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan konuyu TBMM gündemine taşıdı. Aycan, “Kahramanmaraş varlığı milattan öncelere kadar uzanan kadim bir şehirdir. Tarih ve kültür merkezidiri  Kahramanmaraş’ta 45 faal vakıf tarihi ve vakıf nitelikli 200 eser bulunmaktadır. Yüzlerce kişilik imaret hizmeti yürütülmektedir. Kahramanmaraş’ta vakıflara ait emlak ve kiracıları çok sayıdadır. Bu vakıf eserlerinin kontrolü, onarımı, işlemlerinin yürütülmesi ile ilgili yönetim fonksiyonları bilindiği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğünün görev alanıdır. Fakat Kahramanmaraş ta Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatı bulunmamakta ve işlemler başka bir ilden yürütülmektedir. Bu birçok soruna neden olmaktadır. Bu nedenle Kahramanmaraş’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı kurulmasını saygılarımla arz ederim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir