Ateş: “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.” « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

11 Ağustos 2022 - 14:39

Ateş: “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”

Ateş: “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”
Son Güncelleme :

23 Nisan 2019 - 7:32

236 views

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe  Başkanı Ünal  Ateş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Ateş, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihinde TBMM’nin açılarak egemenliğin ilan edilmesi, millet iradesinin Meclis çatısı altında hayat bulması Türk tarihinin önemli dönemeçlerinden biridir.

TBMM’nin açılışının üzerinden 99 yıl geçmesine rağmen ne yazık ki; dirliğimize ve birliğimize yönelik saldırılar şekil değiştirerek devam etmektedir. Terör  hergün başka bir berbat yüzünü göstermekte, Ulu Önder Atatürk’ün 23 Nisan 1920 yılında açtığı TBMM’de  halkın seçtiği kişilere bile maalesef saldırılar olmaktadır. TBMM etkisiz hale getirlmeye bypass edilmeye çalışılmaktadır.

Oysa biz Eğemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir şiarına inanmaktayız.

Atamızın aynı zamanda 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmesi de çok anlamlıdır. Çocuklarımız dün ve bugün olduğu gibi yarın da bayramlarına sahip çıkacak, Atamızın emanetini sonsuza kadar koruyacaklardır. Bu noktada ülkemizin teminatı ve aydınlık geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza yüklenen bu görev hayati öneme sahiptir.

Bütün mücadelemiz yarınlarımız olan çocuklarımız içindir. Bunu kavrayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk dünyada tek çocuk bayramı olan 23 nisanı evlatlarımıza armağan etmiştir.Bu demokratik Cumhuriyetin sahibinin çocuklar olduğu anlamını taşır.

Öte yandan demokrasinin öneminden dem vuranların, sıra demokratik hakları kullanmaya gelince nasıl demokrasiyi alaşağı ettiğinin hepimiz farkındayız. Demokrasiyi kendisine göre yontanlar, demokrasiyi işine geldiği gibi kılıfına uyduranlar demokratik olmayan yöntemlerle yasa hazırlamakta ve hazırladıkları yasaları demokrasinin kurallarını çiğneyerek uygulamak istemektedirler.

Bir yandan demokratik olmayan uygulamalarla çocuklarımızın haklarına darbe vurulurken, diğer yandan milletimiz giderek yoksullaşmaktadır. Çocuklarımızın eğitim sağlık alanları başta olmak üzere birçok alanlarda sorunları çözülmemiş sıkıntıları devam etmektedir.

Yaz boz tahtasına dönen eğitim sistemi çocuklarımızı maalesef birer yarışçıya dönüştürmüştür. Bu 23 Nisan’da da çocuklarımızın yaşadığı sorunlar devam etmektedir. Ülkemizde ilköğretimde okullaşma oranları tüm gayretlere rağmen yüzde 100 seviyesine ulaştırılamamıştır. Ortaöğretimde okullaşma oranı yüzde 69 düzeyinde kalmıştır. Çocuklarımız açlık ve yoksullukla mücadele etmekte; şiddete, istismara maruz kalmakta ve ağır yaralar almaktadır. Devletin çocukları koruyamadığı, aciz kaldığı durumlar ne yazık ki çok fazladır. Okuma hakkından mahrum edilen, zorla çalıştırılan, terör örgütü tarafından maşa olarak kullanılan, korku duvarlarının arasına hapsedilen çocuklarımız bu ülkenin acı bir gerçeğidir. Çocuklarımıza içinde mutlu ve huzurlu olacakları, geleceğe umutla bakacakları güzel bir ülke bırakmalıyız. Bunu başaramadığımız müddetçe gelecekten her daim kaygı duyan, kendisini güvende hissedemeyen mutsuz bir nesil yetişecektir.

Ve yüne maalesef ülkemizde 600 bin çocuk işöçi çok kötü koşullarda çalışmak zorundadır.
Yani  hem Gazi Meclis için hemde çocuklarımız için tablo pek iyimser değildir.

Ama

Cumhuriyeti ve yarınlarımız olan çocuklarımızı korumak için sonuna kadar mücadelemiz sürecektir.

Bayramınız kutlu olsun sevgili çocuklar Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın  23 Nisan  Seni  silah  arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum Yüce Mustafa Kemal.        

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.