Aşık Mahzuni Şerif; 18 yıl sonra Elbistan’da anıldı « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

20 Ağustos 2022 - 02:22

Aşık Mahzuni Şerif; 18 yıl sonra Elbistan’da anıldı

Aşık Mahzuni Şerif; 18 yıl sonra Elbistan’da anıldı
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2020 - 16:06

254 views

Asrın Ozanı Aşık Mahzuni Şerif, 18 yıl aradan sonra Elbistan Belediyesi’nce düzenlenen etkinlik ile anıldı. Pandemi virüsü nedeniyle Elbistan Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı yayın ile yapılan konsere binlerce vatandaş katıldı.

Aşık Tekini ve Umut Kuyumcu’nun katıldığı anma programı nedeniyle, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, etkinlik nedeniyle Elbistan Belediyesi’ne teşekkür mesajı yayınladı.

Elbistan Belediyesi organizasyonunda 17 Mayıs Pazar günü saat 21:30 da Pınarbaşı Mükrime Hatun Kültür Evi’nde düzenlenen Aşık Mahzuni Şerif’i anma programı, pandemi salgını nedeniyle Elbistan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Programa katılan sanatçılar Aşık Tekini ve Umut Kuyumcu, Aşık Mahzuni Şerif’in türkülerini seslendirdi. Düzenlenen konsere başta Elbistan olmak üzere il dışından da binlerce vatandaş katılarak programı izledi.

Ünal ve Öztunç’tan Teşekkür Mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, konser öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Elbistan’da ‘İşte gidiyorum çeşm-i siyahım’ ilk dinlediğimde beş yaşındaydım, çimenlerin üzerine oturmuş, kucağında sazı ile kendinden geçmiş bir ozanı dinliyordum. Bir duygu denizinde büyülenmiş gibiydim. Anma programı için Elbistan Belediyesini tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise Elbistan Belediyesi’nin canlı yayını esnasından yoruma mesaj atarak, “Dilinize sağlık teşekkür ederim, sizleri selamlıyorum” dedi.

Konser öncesi kısa bir açılış konuşması yapan Aşık Tekini, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e bu tür etkinlikler için teşekkür etti. Tekin “Değerli Elbistanlı hemşerilerimiz ve bizleri il dışından izleyen dinleyicilerimiz sizleri saygıyla selamlıyorum. Bu gün Aşık Mahzuni Şerif’in 18’inci ölüm yıl dönümü. Bu topraklardan gelmiş geçmiş tüm sanatçıların ruhları şâd olsun. Buradan Aşık Mahzun’i şerifi saygı ve sevgiyle anıyoruz. Bu yıl ilk oldu. Maalesef pandemi salgını nedeniyle evlerimize hapsolmuş durumdayız. Bizlerde elimizde ki teknolojik imkânları kullanarak böyle bir program yapma kararı aldık. Bu kararı Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz’e ilettiğimizde her türlü desteği verebileceklerini ifade etti ve bizlere bu ortamı sağlayarak sizlerle buluşturdu. Kendisine buradan çok ama çok teşekkür ediyorum. Yine bu konserimiz için teşekkür mesajı yayınlayarak bizlere desteklerini sunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal’a ve CHP Kahramanmaraş Milletvekilimiz Ali Öztunç’a canı gönülden teşekkür ederim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.