İfa Ajans

Aksaray Bilim Merkezi’nde geleceğin mucitleri yetişecek

Aksaray Bilim Merkezi’nde geleceğin mucitleri yetişecek
403 views
31 Ocak 2021 - 14:58

Aksaray Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde açılışını yapacağı Aksaray Bilim Merkezi, robot teknolojilerine meraklı gençleri buluşturacak.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da açılışa hazırlanan Bilim Merkezi, gönüllülük programına dahil olan gençlere yön verecek. Bilimin teknolojiye entegrasyonu sağlayan orta Anadolu’nun en işlevsel tesislerinden biri olma özelliği taşıyacağını ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bilim Merkezi’nde uzay teknolojileri, insansız hava araçları, robot teknolojilerini olmak üzere gibi insan hayatını kolaylaştıran birçok teknolojik ürünleri geliştirmek ve gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri için tüm imkânlar sağlandığını kaydetti. Gençlerin Bilim Merkezi içerisinde yer alan laboratuvarlar ve atölyelerde bilim ve teknolojik çalışmalar yapılabileceğini belirten Başkan Dinçer, yüksek teknoloji imkânlarıyla üretim yapma becerisi elde edecek olan gençler ile bilim ve robot teknolojisine meraklı tüm gençleri bilim merkezine davet etti. Dinçer, Bilim Merkezi’nde gençlere güzel imkanlar sunulduğunu söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

www.ifaajans.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı İFAAJANS'a aittir. 2019. Tüm Hakları Saklıdır.sanalbasin.com üyesidir