Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’ten kamuoyu açıklaması « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

27 Mayıs 2022 - 04:14

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’ten kamuoyu açıklaması

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’ten kamuoyu açıklaması
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2020 - 12:43

183 views

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde ilgili aboneliğinin enerjisinin kesimiyle ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara istinaden kamuoyu duyurusu başlığı ile açıklama yaptı.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan kamuoyu duyurusuna göre; vatandaşın  elektriğinin pandemi sürecinde değil yasal mevzuat çerçevesinde 26.08.2019 tarihinde  kesildiği yapılan kontrollerde ortaya çıkmıştır.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan kamuoyu açıklaması ise şöyle; “Şirketimiz tarafından ilgili yönetmelik ve kanunlara uygun hareket edilmiş ve  iddia edildiği gibi elektrik pandemi sürecinde kesilmemiş olup ilgili mevzuat çerçevesinde 26.08.2019 tarihinde kesilmiştir. Elektriklerin kesilmemesine ilişkin toplumda oluşan hassasiyeti istismar ederek kendi lehine kullanmak amacıyla yanlış bilgilendirmeler yapılmaktadır. Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş ailesi olarak tüketicilerimizin bu tür yanlış haberlere itimat etmemesini önemser, Pandemi sürecindeki yasal mevzuat çerçevesindeki işleyişimiz ile ilgili en doğru bilgilerin Şirketimiz iletişim kanalları kullanılarak elde edilebileceğini belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.