AKDO Gurur Duyduğumuz Bir Marka « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

11 Ağustos 2022 - 14:19

AKDO Gurur Duyduğumuz Bir Marka

AKDO Gurur Duyduğumuz Bir Marka
Son Güncelleme :

18 Ocak 2020 - 12:39

358 views

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) yetkilileri, Kahramanmaraş’ın marka değerleri arasında yer alan AKDO’nun tesislerini gezdi. TKDK Başkanı Muhammed Adak, “AKDO’yu Ankara’da tanıyoruz ve gurur duyduğumuz bir marka” dedi.

TKDK yetkilileri, Kahramanmaraş’ın en önemli kuruluşları arasında yer alan AKDO Dondurma’nın tesislerini gezdi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve TKDK Yöneticileri, AKDO Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu tarafından tesisler tanıtıldı ve dondurma yenildi. Organizasyonun ardından açıklamalarda bulunan TKDK Başkanı Adak, TKDK’nın kurum olarak dönem dönem hibe programlarını açıkladıklarını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Kurum olarak dönem dönem hibe programlarını açıklıyoruz. Bu süre içerisinde yatırımcılar projelerini hazırlıyorlar ve 42 ilimizde uygun olan projeler gerekli şartlar olduktan sonra işleme alınıyor. Bugün Kahramanmaraş’ta bulunmamızın sebebi, bu sekizinci çağrı dönemindeyiz ve bu ayın sonunda bitmesi planlanan başvuruların bitmemesinin çağrı dönemi. Ayrıca Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100’ncü yılı münasebeti ile burada şu ana kadar 50 milyon TL’lik hibe desteği verildi. 100’ncü yılda 100 milyon TL hibe programını TKDK Kahramanmaraş İl Müdürlüğümüz lansman programını başlattık.

Tesislerimizi geziyoruz ve gururu duyuyoruz. Kahramanmaraş’ın markalaşma açısından örnek bir il olma ümidini temenni ediyoruz. Yatırımcılarımız ve gençlerimizi yatırım konusunda cesaretli olsunlar. Neticede bu bir hibe programı ve verilecek bütçenin en iyi şekilde kullanılması için gerekli denetimler yapılmalı. Yatırımcılarımız korkmamalı ve şartlar yerine getirildiği takdirde yatırımların zor olmadığı görülür. AKDO’yu marka olarak biliyoruz. Zaten AKDO’yu Ankara’da tanıyoruz ve gurur duyduğumuz bir marka. Verilen hibelerin yatırımlara dönmesi konusunda da bizler gurur duyuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz ve takdir ediyoruz.”

“TKDK’ya Teşekkür Ederiz”

AKDO Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu ise, “TKDK’daki arkadaşlar bize gelerek ellerinde olan imkanları bizlere sundular. Türkiye’deki kırsal kalkınmayı destekleme konusunda imkanlarını bizlere ilettiler. Biz buna 2013 yılında başvuru yaptık ve projelerimizi sunduk. Buradaki arkadaşlar da bizlere gereken yardımı yaptılar ve şu anda bizim bu şekilde bir tesisimiz var. Bunun için bizler TKDK çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Buraya gelerek bizi ziyaret eden TKDK Başkanı’na teşekkür ediyoruz. Bizleri onurlandırdılar. Fabrikamızı gezdiler, biz memnun olduk ve onlar da memnun kaldılar” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.