19 Mayıs Türk Milletinin Kıvılcımı Yaktığı gündür « İfa Ajans : Kahramanmaraş Haberleri'nin Merkezi

27 Mayıs 2022 - 02:25

19 Mayıs Türk Milletinin Kıvılcımı Yaktığı gündür

19 Mayıs Türk Milletinin Kıvılcımı Yaktığı gündür
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2020 - 16:09

213 views

Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Harun Çetin, 19 Mayıs’ın, zulme boyun eğmeyen ve esareti kabul etmeyen Türk Milletinin ilk kıvılcımı yaktığı gün olduğunu söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Harun Çetin, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur.

19 Mayıs 1919, Atatürk önderliğinde Samsun’da milli mücadelenin fiilen başlatıldığı, Türk milletinin zorluk ve yokluklara rağmen emperyalist güçlere karşı durduğu, hürriyet mücadelesine tüm benliğiyle yürüdüğü bir başlangıcın tarihidir. 19 Mayıs, Türk Milletinin kaderinin sadece bağımsızlık olduğunun simgesidir. 19 Mayıs’ın 101. Yıl dönümünde hangi karanlık oyunu ve tuzağı kurarlarsa kursunlar, Türk Milletinin bağımsızlık ülküsünden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesi gerekir. Türk Milleti, genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeği ile her zaman esarete dur demiştir. İşte bu duygu ve düşüncelerle büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele ile kurulan Türkiye Cumhuriyetini Atatürk gençlere emanet etmiş, böylelikle Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.